Tatuaże z Olimpijskimi Pierścieniami są wszędzie w wiosce olimpijskiej — ale kto może je mieć?
Niewiele symboli w sporcie jest tak ikonicznych jak Olimpijskie Pierścienie.
Kiedy stworzono je w 1913 roku, miały reprezentować pięć kontynentów, z których pochodzą wszyscy zakwalifikowani sportowcy. To samo dotyczy pięciu kolorów wybranych dla pierścieni, które mają reprezentować każdy naród, bez wyjątku. Idea Igrzysk olimpijskich opiera się na sportowej rywalizacji wszystkich narodów, bez podziału na państwa w czasach starożytnych zapominano w tym czasie o wojnach i konfliktach. Świat ogarniał wtedy spokój połączony ze sportową rywalizacją.
Za każdym razem, gdy odbywają się Igrzyska Olimpijskie, pierścienie są niemal wszędzie, od drużynowych koszulek polo po ikoniczne zabytki. (Szczególna wzmianka należy się Wieży Eiffla, która obecnie ma na sobie wersję Olimpijskich Pierścieni wielkości domu).
Z biegiem lat stały się również popularnym symbolem dla sportowców biorących udział w Igrzyskach, co może wyjaśniać, dlaczego co drugi sportowiec w wiosce olimpijskiej ma tatuaż z Olimpijskimi Pierścieniami.
Takie Tatuaże stały się rytuałem przejścia wśród zakwalifikowanych sportowców. Choć na pewno nie jest to obowiązkowe, uważa się, że jest to zwyczaj zarezerwowany dla sportowców, którzy zdobyli miejsce w drużynie olimpijskiej.
Uważa się, że trend ten rozpoczął ponad 30 lat temu Christopher Jacobs. Pływak z USA i dwukrotny mistrz olimpijski, wytatuował sobie Olimpijskie Pierścienie po Igrzyskach Olimpijskich w Seulu w 1988 roku, gdzie zdobył trzy medale. Był tak zafascynowany tym tatuażem, że od tamtej pory miał go sobie wydziarać aż trzy razy.
Od tego czasu pierścienie stały się niemal kluczem do ekskluzywnego klubu olimpijczyków; znakiem, że jesteś wśród sportowej elity.
Gdy tylko zaczniesz zwracać uwagę na tatuaże z pierścieniami, dostrzeżesz je u sportowców w każdej dyscyplinie. Na bicepsach, plecach, powyżej linii talii, na żebrach i na rękach. Niektórzy preferują odważne projekty, które obejmują pięć kolorów tradycyjnego symbolu Olimpijskich Pierścieni, podczas gdy inni wybierają bardziej delikatne czarne linie.
Jedną z osób, która wybrała delikatny, cienki tatuaż z Olimpijskimi Pierścieniami po zdobyciu złota na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, jest amerykańska sprinterka kanadyjska Nevin Harrison.
Harrison mówiła, że wtedy jeszcze nie wiedziała, dlaczego robi tatuaż, ale wiedziała, że chce być częścią ekskluzywnego klubu olimpijskiego, który widziała w wiosce w Tokio.
Gimnastyczka Simone Biles również wybrała subtelny tatuaż z Olimpijskimi Pierścieniami w 2017 roku, z symbolem wytatuowanym na przedramieniu w kolorze czarnym.
Nie każdy sportowiec jest fanem tego trendu. Jedną z takich osób jest Jess Fox, która w lutym opublikowała na TikToku żartobliwy filmik na ten temat. Cytując równocześnie Kim Kardashian „kochanie, czy umieściłabyś naklejkę na zderzaku Bentleya?”, pokazuje złoty naszyjnik z pierścieniami jako wisiorek.
Na lepsze gojenie dziarek polecany zestawy poniżej 🙂
Zestaw Do Gojenia Tatuażu Basic
Zestaw Do Gojenia Tatuażu Extra
Olimpijczycy pracują całe życie, aby dotrzeć na Igrzyska, więc logiczne jest, że chcieliby w jakiś trwały sposób zwieńczyć swoje osiągnięcie.
Z jednej strony jest to piękne, sport, rywalizacja i tatuaże ponad podziałami a z drugiej strony kto wie czym charakteryzuje się przynależność do takiego klubu? Co się w nim dzieje? A może w ogóle nic…
Jako szary człowiek nikt z nas się nie pewnie dowie…
PS: jeżeli czyta to jakiś olimpijczyk to może nas wtajemniczyć 😊